| Meetperiode | Gooi en Vechtstreek | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 8.000 | 433.000 |
| 2021 | 8.000 | 449.000 |
| 2022 | 8.000 | 473.000 |
| 2023 | 9.000 | 510.000 |
| 2024 | 10.000 | 552.000 |
| 2025 | 10.000 | 555.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000209, AM12.
De meetpunten voor Gooi en Vechtstreek
Het verloop in Gooi en Vechtstreek begint bij 8.000 in 2020 en bereikt 10.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen 0, 0, +1.000, +1.000, 0 werkenden. De grootste absolute stap voor Managers valt tussen 2022 (8.000) en 2023 (9.000). In deze selectie geldt 2020 met 8.000 als laagste meetpunt, en 2024 met 10.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 2.000 boven het minimum van Gooi en Vechtstreek.
Hoe verhoudt Managers zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Gooi en Vechtstreek van 125.000 naar 136.000 werkenden. De verandering binnen Managers was +2.000, bij een totale regionale beweging van +11.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 6,4 procent van Gooi en Vechtstreek en in 2025 op 7,35 procent. Binnen dezelfde regio heeft Pedagogische beroepen een bijna zo grote telling (10.000), vanuit 9.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Technische & ICT beroepen in Gooi en Vechtstreek verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 21.000 naar 25.000 werkenden. De beweging van +4.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Transport en logistiek beroepen van 8.000 naar 7.000 (-1.000). Voor Managers zelf is het verschil +2.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Creatieve, agrarische, overige beroepen woont naar schatting 1,52 procent in Gooi en Vechtstreek (7.000 op 461.000). Voor jouw selectie Managers is dat 1,8 procent. In een kennismakingsprogramma kan Technische & ICT beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Gooi en Vechtstreek de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Gooi en Vechtstreek naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Managers in 2025 555.000 werkenden; in 2020 waren het er 433.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +28,2%, tegenover +25% voor Gooi en Vechtstreek. In absolute aantallen ligt Nederland +122.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Gooi en Vechtstreek in de nationale reeks gaat van 1,85 naar 1,8 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Managers binnen het regionale totaal van 136.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 35 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Managers en een beschikbare beginmeting zijn er 23 met een hogere eindstand dan Gooi en Vechtstreek. De afgeronde telling 10.000 komt voor bij 2 gebieden. Het dichtst in absolute aantallen komt Zeeland met 10.000, gevolgd door Achterhoek met 9.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 4,19 procent in Groningen tot 6,67 procent in Zuid-Kennemerland en IJmond. Ter vergelijking staat Gooi en Vechtstreek op 7,35 procent voor Managers.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Managers in Gooi en Vechtstreek naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Pedagogische beroepen, met afgerond 10.000 werkenden in Gooi en Vechtstreek. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Zeeland (10.000 bij Managers) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.




