| Meetperiode | Noord-Holland | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 79.000 | 433.000 |
| 2021 | 81.000 | 449.000 |
| 2022 | 91.000 | 473.000 |
| 2023 | 95.000 | 510.000 |
| 2024 | 104.000 | 552.000 |
| 2025 | 106.000 | 555.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000209, PV27.
De meetpunten voor Noord-Holland
Het verloop in Noord-Holland begint bij 79.000 in 2020 en bereikt 106.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen +2.000, +10.000, +4.000, +9.000, +2.000 werkenden. De grootste absolute stap voor Managers valt tussen 2021 (81.000) en 2022 (91.000). In deze selectie geldt 2020 met 79.000 als laagste meetpunt, en 2025 met 106.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 27.000 boven het minimum van Noord-Holland.
Hoe verhoudt Managers zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Noord-Holland van 1.537.000 naar 1.673.000 werkenden. De verandering binnen Managers was +27.000, bij een totale regionale beweging van +136.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 5,14 procent van Noord-Holland en in 2025 op 6,34 procent. Binnen dezelfde regio heeft Transport en logistiek beroepen een bijna zo grote telling (100.000), vanuit 108.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Technische & ICT beroepen in Noord-Holland verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 258.000 naar 308.000 werkenden. De beweging van +50.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Creatieve, agrarische, overige beroepen van 106.000 naar 92.000 (-14.000). Voor Managers zelf is het verschil +27.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Creatieve, agrarische, overige beroepen woont naar schatting 19,96 procent in Noord-Holland (92.000 op 461.000). Voor jouw selectie Managers is dat 19,1 procent. In een kennismakingsprogramma kan Technische & ICT beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Noord-Holland de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Noord-Holland naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Managers in 2025 555.000 werkenden; in 2020 waren het er 433.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +28,2%, tegenover +34,2% voor Noord-Holland. In absolute aantallen ligt Nederland +122.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Noord-Holland in de nationale reeks gaat van 18,24 naar 19,1 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Managers binnen het regionale totaal van 1.673.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 12 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Managers en een beschikbare beginmeting zijn er 1 met een hogere eindstand dan Noord-Holland. De stand van 106.000 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Zuid-Holland met 119.000, gevolgd door Noord-Brabant met 86.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 4,04 procent in Groningen tot 6,15 procent in Utrecht. Ter vergelijking staat Noord-Holland op 6,34 procent voor Managers.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Managers in Noord-Holland naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Transport en logistiek beroepen, met afgerond 100.000 werkenden in Noord-Holland. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Zuid-Holland (119.000 bij Managers) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.



